Aktualności

Jesteś tutaj

21 Dec

Fontanna w Parku Niedźwiadków, Tychy

Fontanna (...) mieści się w „Parku Niedźwiadków” przy ul. Edukacji. Powstała na początku lat 70-tych a zaprojektował ją architekt Marek Dziekoński, projektant wielu obiektów w Tychach m.in. lodowiska czy budynku ZEG przy ul. Burschego.

tekst: UM Tychy

Czytaj więcej
21 Dec

Fontanna z wydrami w Tychach

To najnowsza fontanna w mieście. Została uruchomiona  w październiku ubiegłego roku. Jej projektantem jest Wojciech Klasa. Budowę obiektu w znaczący sposób wsparła Kompania Piwowarska. Marka Tyskie na ten cel przekazała miastu 732 tys. zł brutto. 

Czytaj więcej
21 Dec

Fontanna Cascades w Barcelonie, Hiszpania

Piękna fontanna Cascades, projektowana przy współpracy z Gaudim.

wg bloga obieżysmak.pl- tekst i zdjęcie, oraz conservationwithella.wordpress.com

Czytaj więcej
21 Dec

Fontanna typu dmuchawiec w gminie Lubienia

W dniu 03.04.2013 r. została podpisana umowa Nr 00935-6930-UM0940505/12 o dofinansowanie projektu pn . „Budowa obiektu malej architektury w miejscu publicznym służącego rekreacji (fontanna) na działce nr 621/1 w m.
Czytaj więcej
21 Dec

Tańcząca fontanna na Rynku, Wągrowiec

Tańcząca w takt muzyki fontanna z efektami świetlnymi to jedyna taka atrakcja w regionie. Pokazy „Tańczącej fontanny” odbywają się codziennie w południe i po zapadnięciu zmroku w okresie od wiosny do jesieni. W repertuarze jest w sumie 10  utworów losowo zmienianych podczas pokazów. 

Czytaj więcej
21 Dec

Fontanna przy ul. 3-go Maja i ul. Św. Floriana w Zabrzu

Głównym założeniem parku jest fontanna zlokalizowana między amfiteatrem a pomnikiem Pstrowskiego.

Czytaj więcej
21 Dec

Fontanna Felderhoffa, Park Maciejewskiego, Poznań

Fontanna Felderhoffa – fontanna znajdująca się w Poznaniu w obrębie Parku Maciejewskiego, w sąsiedztwie skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Święty Marcin, współcześnie stanowiąca część Forum Academicum.

Czytaj więcej
21 Dec

Fontanna typu posadzkowego w Ciechanowie

Jedną z głównych atrakcji jest fontanna posadzkowa usytuowana na lekkim wzniesieniu we wschodniej części placu. Fontanna zaprojektowana została przez grupę architektów z Warszawy pod kierownictwem dr inż. arch. Krzysztofa Domaradzkiego.
Czytaj więcej

Strony