Inne fontanny

Jesteś tutaj

08 Sep

Fontanna w Sanatorium Ludwikowo

Sanatorium Ludwikowo- fontanna sanatoryjna w parku.

autor: MOs810 - wikimedia

Czytaj więcej
07 Sep

Czy w Zielonej Górze będzie fontanna solankowa?

Czy przy tężni będzie fontanna solankowa? Fontanna w Parku Zdrojowym w Jaworzu cieszy się wielkim powodzeniem. Jest to fontanna solankowa – ładnie wygląda, a do tego służy zdrowiu. Fontanny solankowe istnieją między innymi w Jaworzu, Strumieniu, Ustroniu i Dębowcu.

Czytaj więcej
03 Jun

O zaletach fontann posadzkowych typu dry plaza

W tego typu fontannie "dry plaza" parowanie występuje w szczególności.

Czytaj więcej
17 May

O fontannach i karnawale (za Salonem24)

W nowożytnej Europie ważnym elementem karnawałowych festynów była fontanna symbolizująca „Źródło życia”, albo „Źródło miłości”. Poszukajmy, więc, genezy tego symbolu w duchu epoki i w tradycji kulturowej.

Czytaj więcej
17 May

Salon24 o fontannach

Znana platforma bloggerska tak opisuje fontanny:
Czytaj więcej
22 Mar

Fontanny motyla, ważki, pająka, kwiatu wiśni

Japońskie Atelier OPA, czyli trio Yuki Sugihara, Toshihiko Suzuki i Munetaka Isikawa postanowiło wrócić do konceptu fontann. Elementu architektury i designu, w przeszłości tak ważnego dla kultury, a obecnie pozostającego w cieniu choćby fascynacji światłem.

Czytaj więcej
11 Mar

Zamek Dobřiš i jego fontanny

Dobřiš to miasto w Środkowych Czechach ok. 40 km na południowy-zachód od Pragi. Znajduje się tam wspaniały późnobarokowy pałac z połowy XVIII w. Zaprojektowany na wzór wiedeńskiego pałacu Schönbrunn przez francuskiego architekta Jules’a de Cotte i włoskiego projektanta wnętrz G.N.

Czytaj więcej

Strony