Dla projektantów

Jesteś tutaj

 

Jesteśmy firmą współpracującą głównie z biurami projektowymi. Po otrzymaniu zapytania zawierającego wizję, koncepcję pożądanej fontanny dobieramy konkretne urządzenia aby uzyskać żądany efekt. Zaspokajamy wiele wyszukanych żądań, o ile istnieją ich techniczne rozwiązania. Fontanna podświetlana od spodu z muzyką, sterowana sms-em? Nie powinno być problemu.

Uwaga: jesteśmy tylko kompleksowym dostawcą osprzętu, nie jesteśmy wykonawcą fontann, za to współpracujemy z szeregiem polecanych przez nas firm wykonawczych. Od współpracujących z nami biur projektowych wymagamy, w zamian za trud wielogodzinnej pracy obliczeniowej inżynierów dobierających urządzenia o odpowiedniej wydajności i optymalne przekroje rur, by zakup został sfinalizowany w naszej firmie. Państwa wierność jako naszych klientów powoduje że dzięki temu możemy zrezygnować z pobierania opłat za dokonywanie obliczeń. Liczymy na wytworzenie długotrwałej współpracy naszej firmy z projektantami.

Wczoraj i dziś:
Ongiś, nawet w Polsce stosowano tradycyjne układy grawitacyjne z wodą dostarczaną rurociągami z niewidocznego zbiornika umiejscowionego na wyższym poziomie (por. renesansowa fontanna w Pinczowie wraz z kamiennym rurociągiem). Obecnie stosuje się układy zamknięte, które tylko początkowo zasilane są wodą z miejskiego wodociągu, a potem uzupełniane są tylko o wodę ubywająca w procesie ewaporacji (odparowywania). Specjalna uwaga musi być poświęcona odprowadzeniu nadmiaru wody w wypadku dużego deszczu.

Współczesne zasady projektowania:
W pierwszej kolejności należy zdecydować jaki obraz wodny, efekt wizualny chcemy mieć w naszej fontannie (dobór dysz).
Następnie określając wysokość i wydajność strumieni wody a także zapoznając się z parametrami dysz dobieramy pompę (nie zapominając o stratach na przewodach).
Należy pamiętać o systemie filtracyjnym. Jego parametry zależą od ilości wody znajdującej sie w komorze fontanny oraz w obiegu.

We współczesnych fontannach stosuje się zamiast układów grawitacyjnych pompy (często zatapialne). Filtry oczyszczają wodę z cząsteczek i zawiesin, redukują mętność wody. Woda musi być poddana chlorowaniu i działaniu środków przeciwglonowych, albo może używać metod biologicznych do filtracji i czyszczenia wody.

Pompy, filtry, szafa sterująca i inne sterowniki układu są często umieszczane w osobnej komorze roboczej, umiejscowionej pod powierzchnią ziemi bądź też w pewnej odległości do samej fontanny.
Stosowane jest oświetlenie o niskim napięciu (rzędu 12 do 24 volt) między innymi w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa porażenia elektrycznego. Oświetlenie jest z reguły podwodne i musi zostać odpowiednio zaprojektowane i zainstalowane.

W dużych fontannach konieczne jest zainstalowanie odprowadzenia wody deszczowej i doprowadzenia nowej. Stosuje się także czynniki wiatru aby zapewnić bezproblemową prace fontanny.

Dla projektantów przygotowaliśmy odrębne cenniki, dostępne na osobne zapytanie. Prosimy o kontakt poprzez majl lub o zalogowanie się do systemu i kontakt celem odblokowania dostępu do części witryny przeznaczonej dla projektantów.

Katalog cenowy
(plik pdf- użyj klawiszy CTRL oraz F wciśniętych jednocześnie aby wyszukać produkty w cennikach)

Dla klientów niezalogowanych oferujemy cenniki klientów detalicznych. Mogą Państwo sprawdzić ceny dla klientów jednorazowych lub detalicznych. Są one wyższe od cen dla naszych stałych klientów oraz nowych klientów hurtowych.

Pełne 1140 stron cenników wyrobów dla Państwa dyspozycji:
http://aqua.shop.pl/fontanny-ogrodowe/cennik_pelny_poziomo_2014.pdf

http://aqua.shop.pl/fontanny-ogrodowe/cennik_poziomo_2014.pdf

Cennik działu fontann:

http://aqua.shop.pl/katalogi/Cennik_CASCADE_2013.pdf