Fontanna Metalmorphosis Davida Cerny'ego w Charlotte, USA

Jesteś tutaj

Opis

Metalmorphosis jest rzeźbą fontannową ze stali nierdzewnej wykonaną przez artystę Davida Cerny'ego z Czech. Znajduje się w Charlotte, NC USA.

Metalmorphosis jest lustrzaną fontanną czeskiego rzeźbiarza Davida Černý'ego, która została zbudowana w Whitehall Technology Park w Charlotte, NC. Rzeźba 14-tonowej fontanny jest wykonana z masywnych warstw ze stali nierdzewnej, które obracają się o 360 stopni, a od czasu do czasu zbliżają się do siebie tworząc ogromną głowę.

Czeski rzeźbiarz David Černý, zbuntowany artysta znany jest z różowego radzieckiego czołgu w Pradze. Poznajcie Davida Cerny'ego - międzynarodowo znanego czeskiego rzeźbiarza, znanego z olbrzymich niemowląt wspinających się na telewizyjną wieżę Žižkov w Pradze. Urodził się 15 grudnia 1967 roku w Pradze, zdobył rozgłos w 1991 roku przez pomalowanie rosyjskiego czołgu na kolor różowy. Czołeg ten  służył jako pomnik wojny w centrum Pragi. Jako pomnik radzieckich żołnierzy był to jeszcze narodowy zabytek kultury, w tamtym czasie. Jego akt obywatelskiego nieposłuszeństwa został uznany za "chuligaństwo" i artysta został na krótko aresztowany.

Szczegóły