Fontanny muzyczne

Jesteś tutaj

Fontanny muzyczne

 

Do fontann tego typu zatrudnia się choreografów którzy projektują i programują ruchy dysz pod poszczególne utwory. Dobrze zaprojektowany układ choreograficzny ściąga na twórców fontanny i na miasto które je posiada światową sławę. Do fontann tego typu, jeśli nie ma w nich manualnej choreografii, konieczne jest specjalne oprogramowanie komputerowe które powoduje że fontanna sama reaguje na basy i wysokie dźwięki. Każda dysza lub grupa dysz ma swoją pompę o zmiennej prędkości.

Pierwsza fontanna muzyczna powstała w Denver, Colorado, USA. Nazywała się Prismatic Fountain i została uruchomiona 30 maja 1908. Była ona sterowana ręcznie. Wkrótce tego typu fontanny pojawiły się na całym świecie. W naszej części Europy budował je Otto Przystawic. Podstawowe składniki oprzyrządowania do najprostszej i niewielkiej muzycznej fontanny (5 pomp zmiennoprędkościowych, 5 dysz spieniających, reflektory z kolorowymi filtrami, oprogramowanie sterujące, przełączniki) mogą być zakupione za około 75- 80 tys. PLN (bez kosztów transportu). Niestety taka fontanna muzyczna jest bardzo prymitywna i dopiero większe nakłady gwarantują dobry efekt. Możliwe są też fontanny z muzyką włączaną SMS-em.

Ekrany wodne

Fontanny muzyczne kompaktowe

Fontanna muzyczna wielotryskowa
 

Niezwykle prosta w montażu, poręczna i solidna fontanna kompaktowa. Może być użyta do ożywienia małego lub średniej wielkości zbiornika wodnego. Zestaw wykonany z pokrycia VTR, zawiera filtr, 7 dysz (3x Szampan 20, 3x Wulkan 21 i w centrum 1x Kielich (dysze mogą zostać wymienione na inne na życzenie klienta).

Posiada 3 podwodne pompy umieszczone wewnątrz pokrycia VTR (maksymalne zużycie prądu: 2400W, voltaż: 220 V/400 V). Oświetlenie zapewniają 3 podwodne reflektory (120 W-24 V C120). Nieskomplikowana wymiana filtrów i oświetlenia.

Całkowite wymiary: średnica - 80 cm, wysokość - 33 cm, waga - 40 kg, długość kabla - 10 m.

Elektronika - fontanny muzyczne

Urządzenia sterujące do obsługi fontann muzycznych - stacje sterowników cyfrowych i analogowych, oprogramowanie sterujące Anisoft.

 
Sterowniki analogowe
 
Sterowniki cyfrowe
 
Stacja sterowników analogowych
 
Stacja sterowników cyfrowych
 

Muzyczna stacja cyfrowa

Komponenty do fontann muzycznych w ofercie handlowej i artykuły o fontannach muzycznych:

Jednostki sterujące serii MAS

Urządzenia efektów sekwencyjnych

Komponenty elektroniczne fontann muzycznych

Fontanny muzyczne- galeria

Fontanna muzyczna w Dubaju

Historia fontann muzycznych

Multimedialny park fontann w Warszawie

Fontanny w Dubaju

Oprogramowanie sterujące Anifont

Muzyczna stacja cyfrowa

Stacja sterowników cyfrowych

Stacja sterowników analogowych

Sterowniki cyfrowe

Sterowniki analogowe

Muzyczna fontanna wielotryskowa - kompakt

Katalog fontann muzycznych

Najciekawsze fontanny Polski. Fontanna wrocławska